لینکهای مرتبط

پای ثابت دو داور تکواندو در اعزام‌ها

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
14
May
1397

مبارز امروز:

 

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار مهر، کمتر از ۲۰ روز دیگر مبارزات تکواندو در هجدهمین دوره بازیهای آسیایی آغاز می شود ولی تاکنون اسامی داوران ایرانی برای قضاوت در این مسابقات اعلام نشده است. گفته می شود ایران برای این دوره از مسابقات دو سهمیه دارد و شنیده ها حاکی از آن است که نام دو داور تکراری در لیست اتحادیه آسیا برای حضور در جاکارتا قرار دارد. 

در همین رابطه حافظ مهدوی رئیس کمیته داوران فدراسیون تکواندو به خبرنگار مهرگفت: اتحادیه آسیا تاکنون چیزی را به صورت رسمی به فدراسیون ایران اعلام نکرده و چندبار برای اطلاع از این موضوع با مسئولان مربوطه مکاتبه کردیم. آخرین بار هم دو روز پیش درخواست کردیم سهمیه ایران را اعلام کنند که پاسخ داده شد، منتظر بمانید.

وی در خصوص نحوه انتخاب داوران برای قضاوت در این مسابقات گفت: اتحادیه آسیا در ابتدای سال میلادی به کشورهای مختلف سهمیه ای داده و ما هم بر اساس این سهمیه داوران مورد نظر خود را معرفی کردیم. ۱۲ داور مرد و ۳ داور زن را به همین منظور معرفی کرده ایم و اتحادیه آسیا نیز از بین همین نفرات برای قضاوت در مسابقات قاره ای، داوران مورد نظر خود را انتخاب و دعوت می کند. 

مهدوی در خصوص اینکه شنیده می شود برای قضاوت در بازیهای آسیایی نام شما و حسین زاده در لیست اتحادیه آسیا قرار دارد و اعلام شده است گفت: همانطور که پیش تر گفتم در این رابطه هنوز چیزی اعلام نشده و ما هم منتظریم.

رئیس کمیته داوران فدراسیون تکواندو در حالی از معرفی نشدن داوران قضاوت کننده در بازیهای آسیایی خبر داد که هم حسین زاده و هم خود وی هفته گذشته در کمپ تمرینی و هماهنگی مخصوص داوران این بازیها که همزمان با تورنمنت کره جنوبی در جیجو برگزار شد، شرکت کرده و آزمون های مربوطه را پشت سر گذاشتند. 

سئوال اصلی اینجاست که حسین زاده و مهدوی بعد از قضاوت در رقابتهای قهرمانی آسیا که اواخر خردادماه در ویتنام برگزار شد، چرا باید دوباره به جاکارتا اعزام شوند؟ آیا تکواندو ایران داور دیگری که شایسته قضاوت در این رقابتهای پراهمیت باشد را ندارد؟ اینکه گفته می شود کمیته داوران آسیا داوران را انتخاب می کند بحثی قدیمی است!

زمانی که نظم ده و پس از آن اربابی به مسابقات مختلف دعوت می شدند، فدراسیون تکواندو با تمهیدات مختلف از جمله ارسال نامه و رایزنی های متعدد این بخش را حداقل در مسابقات قاره ای برعهده خود گرفت که متاسفانه عدالت در اعزام داوران رعایت نمی شود.

اینکه مهدوی از جمله بهترین داوران دنیاست شکی نیست، ولی تکواندو ایران در قواره رئیس کمیته داوران، تعداد زیادی داور دارد که سالهاست در حاشیه قرار دارند و به مسابقات اعزام نمی شوند و معلوم هم نیست به چه دلیل این نوع داوران فقط باید در مسابقات داخلی و یا حداقل تورنمنت های سطح پائین آن هم به عنوان همراه تیم های اعزامی، قضاوت کنند.

البته داوران ناراضی تکواندو هم نمی توانند به این نوع تبعیض ها معترض شوند، چرا که ممکن است همین مسابقات داخلی را هم با این اعتراض از دست بدهند. امید می رود رئیس فدراسیون تکواندو به این موضوع ورود کرده و حداقل مانع از تضییع حق داورانی باشند که خود را برای این اعزام ها محق می دانند. 

 

نمايش تقويم

« May 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

سفارش طراحی وب سایت

در صورت تمايل براي دريافت نمونه کارهای ما ميتوانيد به وبسايت ما مراجعه نماييد. طراحي انواع وبسايت و فروشگاه اينترنتي و قالبهاي اختصاصي