لینکهای مرتبط

40 سالگی انقلاب و هنجار شکنی در کاراته ایران مطلب ویژه

نوشته شده توسط  22 بهمن 1397

علیرضا هاشمی

 

 

روز 19 بهمن ماه و در شب شهادت بانوی بزرگ اسلام، حضرت زهرا (سلام الله علیه)، ورزش ایران و بخصوص کاراته ایران شاهد یک هنجار شکنی غیرقابل توضیح بود.

 

یکی از سبکهای زیر مجموعه فدراسیون کاراته که پیش از این نیز مواردی از تخلف های گوناگون را داشت، اینبار نه قواعد و قوانین حاکم بر این ورزش را، بلکه در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، ارزشهای حاکم و دستاوردهای نظام مقدس اسلامی را هدف قرار داد و به بهانه کمپ تمرینی با مدرس خارجی، نازیباترین اتفاق ممکن را در جشنهای پیروزی را برای جامعه ورزشی ایران و مردم شهیدپرور ایران رقم زد.

 

لازم به ذکر است که دستورالعمل وزارت ورزش و فدراسیونها در دو بخش آقایان و بانوان کاملا مشخص است.

 

در اینگونه کمپها باید موازین شرعی و اسلامی، بدون توجه به جنسیت رعایت شود و مسوولان دقت و توجه داشته باشند.

 

حتی در بخش بانوان، حجاب اسلامی و پوشش ورزشی مناسب باید رعایت شود و از عکسبرداری خودداری شود.

 

درصورتیکه بنا بدلایلی حجاب نداشته باشند، از گرفتن فیلم و عکس باید خودداری کنند.

 

البته شاید در موارد خاص، اجازه هایی نیز به مسوولان برگزاری داده شود ولی اصول کلی که همان رعایت شعایر اسلامی است باید رعایت شود.

 

به گزارش خبرنگاران این خبرگزاری و به استناد عکسهای منتشر شده در صفحات اینترنتی، مربوط به اعضای این سبک، در ادامه یا انتهای کلاس تمرینی بانوان، چند تن از آقایان مسوول این سبک با حضور در سالن مسابقات، عکس دسته جمعی گرفته اند. که خود این مورد جای سوال دارد.

 

البته مورد اسفناک این نیست، بلکه نکته تاسف بار این بود که خانم مدرس خارجی، بدون توجه به قوانین کشور و دستورات دینی بدون حجاب در این عکسها حاضر شده اند!

 

ظاهرا در آستانه 40 سالگی انقلاب اسلامی، و در حالیکه انتظار میرفت که مسوولین این سرزمین به بلوغ فکری و انقلابی رسیده باشند که البته چنین نیز هم هست! ولی مدیران این سبک به چنین امر مهمی دست نیافته اند و با گرفتن و انتشار این عکسها در فضای مجازی و حقیقی، یک دهن کجی آشکار به ارزشهای دینی و انقلابی این کشور کرده اند.

 

ظاهرا این آقایان   تلویزیون جمهوری اسلامی ایران را نمی بینند که اگر تماشا میکردند، می دیدند که بانوان خارجی میهمان کشور چه کاترین اشتون باشد و چه یک هنرمند ساده، بدون رعایت حجاب اسلامی وارد خاک این کشور نمی شوند و حتی در جلسات کاری و خصوصی هم رعایت میکنند و با این کار، به حاکمیت ارضی و قوانین این کشور احترام میگذارند.

 

سبک فوق با این هنجارشکنی، نه تنها باعث زیر سوال رفتن قوانین و اعتبار کشورمان در منظر جهانی شده اند! بلکه با اینکار از بین رفتن قبح این عمل در رویدادهای مشابه ورزشی را امکان پذیر کرده است.

 

 

در حالیکه بسیاری از افراد یا سبکها و سازمانها با مواردی به مراتب کمتر و ساده تر از این مورد، با مجازاتها و محددودیتهای شدیدی مواجه شده اند.

 

 

از دستگاه ورزش کشور – وزارت ورزش و فدراسیون کاراته – انتظار میرود که با این تخلف آشکار شدیدا برخورد کنند و از مسوولین این سبک پیرامون این اتفاق زشت و نامبارک توضیح بخواهند.

 

در زمانه ای که کشور بدلیل مواضع حق طلبانه اش، از هرطرف مورد یورش استکبار جهانی به سردمداری آمریکاست.

 

و به توصیه دولت و بزرگان نظام در استفاده و خروج ارز از کشور باید بیشترین حساسیت را داشت و بیهوده منابع مالی این کشور را تلف نکنیم.

 

به راستی مدیران این سبک، 40 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی و گذر از طوفان و کوران حوادث های متعدد با اصولی ترین و بدیهی ترین آرمانهای انقلاب آشنایی ندارند؟

 

اینکه مرتکب یک منکر بشوید یک چیز است و از طریق رسانه های مجازی این منکر را تبلیغ و اشاعه کنید یک چیز دیگر.

 

با اینکه میدانیم قوانین فدراسیونها و وزارت ورزش در مورد برگزاری چنین همایشها و کمپ هایی بسیارروشن، شفاف و صریح است و اجازه حضور آقایان را نمی دهند.

 

شاید بگویند اشتباه شده است که از اساس چنین حرفی صحت ندارد. و بر فرض محال هم اگر صحت داشته باشد! نشان از نداشتن صلاحیت و لیاقت سبکداری این افراد است؟

 

مگر میشود باور کرد که 40 سال بعد از انقلاب، و کسانیکه مدعی تجربه و .... هستند، به ساده گی و با بهانه یک اشتباه غیر عمدی!! از چنین خطای ساختارشکنانه ای گذشت و چشم بر این منکر بزرگ بست؟

 

گو اینکه این سبک که با مجوزهای فدراسیون و وزارت ورزش، این کمپ را برگزار کرده است و باید ضمن رعایت مقررات و با توجه به شرایط حاد موجود کشور، در جهت خواست نظام مقدس اسلامی گام بر میداشت، با یک دهن کجی به آرمانها و دست آوردهای 40 سال انقلاب که با خونه هزاران شهید بدست آمده پشت پا زد..

 

سبکی که تمام هویت وجودی اش و ارتزاق و روزی مدیرانش به برکت این نظام مقدس است و بس.

 

و از آن بالاتر که در شب شهادت بی بی دو عالم، قلب آن بانوی بزرگوار و مسلمانان را جریحه دار کرد و روح امام راحل، شهدای اسلام و امت شهید پرور را به درد آورده اند.

 

پی نوشت: از انجا که این موضوع توسط خبرگزاری مبارز امروز و مدیر این رسانه، افشا شده است، شاهد حجم زیادی از توهین و تهدید توسط ایادی این سبک بوده ایم، فحاشی و توهین و تهدیدهای انجام گرفته این رسانه را بر آن داشته است که بصورت مستقل، و در راستای سیاست کاری و وظایف قانونی اش، این اتفاق را پیگیری کند.

 

امیدواریم مسوولین فدراسیون کاراته، علیرغم اینکه با سرپرست اداره میشود و دورانی از آرامش را تجربه میکند، برای اینکه خبط و خطای عده ای! این فدراسیون را با چالش و جنجالی ناخواسته مواجه نکند، در کمترین زمان ممکن با این عمل زشت و قبیح برخورد کنند و شائبه حمایت این سبک! توسط عده ای خاص در فدراسیون را از بین ببرند و آرامش را به فضای ورزش و کاراته ایران بازگرداند.

 

 

پیروز و بهروز باشید / علیرضا هاشمی

نمايش تقويم

« July 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

سفارش طراحی وب سایت

در صورت تمايل براي دريافت نمونه کارهای ما ميتوانيد به وبسايت ما مراجعه نماييد. طراحي انواع وبسايت و فروشگاه اينترنتي و قالبهاي اختصاصي