لینکهای مرتبط

بر طبل شادانه نکوب! لامصب نکوب مطلب ویژه

نوشته شده توسط  29 اسفند 1397

علیرضا هاشمی

 

 

 

 

اینکه در تخیلاتم زمانی را تصور میکردم که اگر یکی از دوستانم را در جوانی از دست بدهم، چگونه رفتار خواهم کرد و چه ها خواهم کرد.

 

ولی اینکه کسی را که در تمام خاطرات کودکی و نوجوانی و جوانی همیشه حضوری پررنگ داشت و شاید هیچ گوشه ای از خاطراتتان را بدون او معنی نداشت و ندارد را از دست بدهید، فراتر از هر تصور و تخیلی است.

 

در حالیکه سفره هفت سین را چیده و منتظر تحویل سال بودم با یک زنگ تلفن تنها هاج و واج موندم و نمیدانم چکار باید بکنم! واقعا نمیدانم؟! از درون دارم میترکم!

 

مگه میشه؟ امیدی که همین چند وقت پیش و بعد از سالها گم کردن پیدا کردم و این اواخر دوبار دیدمش و هربار وعده یک دیدار طولانی و اینکه گذشته نه چندان دور را تجدید خاطره کنیم و من چقدر ساده و کودن بودم که با اینکه دیدم از آن اندام درشت وورزیده خبری نیست، ولی ساده لوحانه خام حرفش شدم که گفتش لاغر کرده است و این عوارض همان متناسب اندام شدن است! غافل از اینکه بیماری داشت ذره ذره وجودش را آب میکرد و میخورد.

 

امید پسری بود زیبا چهره، خوش اخلاق، شوخ طبع و همیشه انبوهی از جک و لطیفه داشت و در تقلید صدا مهارتی داشت مثال زدنی.

 

تا اینکه جبر زمانه فاصله انداخت ولی از دور خبر داشتم، مخصوصا بعد از اینکه سرود حماسی و معروف " بر طبل شادانه بکوب " را خواند که زینت بخش قهرمانی ها و مدال آوری ورزشکاران ایران از هر جنس و نقش و مقامی شد.

 

میگویند هر خواننده ای یک شاه آهنگ دارد و امید چه زود به این شاه آهنگ رسید. ترانه و سرودی که تا سالهای سال همچنان با فاصله زیادی بهترین ستایشگر قهرمانی قهرمانان این مرز و بوم خواهد بود.

 

خیلی از هنرمندان شاید هیچگاه به این ترانه نرسند ولی امید رسید و گذشت!

 

رفیق این رسمش نبود قرار بود ناهاری، شامی بیایی خونه و بشینیم و از هر دری بگوییم.

 

ای طبل شادانه نکوب لامصب نکوب! طبالت در جایی دیگر قهقهه مستانه میزند و من و دوستانش هق هق ناباورانه!

 

رفیق بهت نمیگم خداحافظ، چون راهی که تو رفتی ما هم مسافرش خواهیم شد. ولی بی معرفت خیلی زود بود، خیلی خیلی زود بود.

 

و وای برما که این لحظات طلایی در کنار یکدیگر بودن را به قیمت عمری حسرت و افسوس از دست میدهیم.

 

نمايش تقويم

« October 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

سفارش طراحی وب سایت

در صورت تمايل براي دريافت نمونه کارهای ما ميتوانيد به وبسايت ما مراجعه نماييد. طراحي انواع وبسايت و فروشگاه اينترنتي و قالبهاي اختصاصي