لینکهای مرتبط

آقای طباطبایی به مورد عجیب " ج، ش " رسیدگی کنید مطلب ویژه

نوشته شده توسط  06 خرداد 1398

 

علیرضا هاشمی

 

 

به شخصه وارد دعواهای شخصی نمیشوم، مگر اینکه احساس کنم این مورد امکان رخ دادنش برای خیلیها وجود دارد و یا اینکه حق شخصی به ناحق در حال ضایع شدن است.

 

آقای " ج ش " برای اکثر بچه های ازاد کاراته شناخته شده است و سرسپرده گی و شیفتگی او به آقای " ح نون " رییس سبک ... که ایشان هم عضو آن سبک بودند مثال زدنی بود.

 

نیمه دوم سال گذشته اتفاقاتی روی داد که باعث جدایی این " وامق و عذرا " از یکدیگر شد و البته پیرو آن داستانهایی هم اتفاق افتاد که نه خبر داریم و علاقه ای داریم که بدانیم چه شده است!

 

خلاصه داستان اینکه:

 

ظاهرا شکایتهایی از " ج ش " در فدراسیون کاراته مطرح میشود که پای " ح نون " و سبکش را نیز به ماجرا میکشد ولی " ح نون " با انداختن تمام تقصیرات بر گردن " ج ش "، سعی میکند با یک فرار رو به جلو خودش را از مظان اتهام برهاند!

این داستانها با تغییرات و تحولات فدراسیون کاراته همزمان میشود و ...

خبردار شدم که " ج ش" به یکی از سبکهای فدراسیون کاراته پیوسته است ولی در کمال تعجب دیدم که این اتفاق نیفتاد!

 

چرا؟

 

چون ظاهرا اقای " ح نون " با استناد به یک نامه و ارائه به روسای سبکها از فعالیت ایشان جلوگیری میکند؟!

 

نامه را دیروز دیدم و به کسیکه که نامه را نشان داد، گفتم این نامه عملا اعتباری ندارد!

 

نامه بی اعتبار!

 

نامه ای که " ح نون " ارائه میکند نه تنها اعتبار ندارد بلکه " ج ش " میتواند از این فرد شکایت رسمی هم بکند؟!

 

چرا؟ چون نامه به امضای سرپرست سابق فدراسیون کاراته است که با توجه به عدم حضور این شخص در فرداسیون کاراته عملا نامه نیز اعتبار خودش را از دست داده است و قابل استناد نیست!

 

مورد دوم اینکه تعلیق فعالیت " ج ش " در کاراته بدون استناد به هیچ حکم و ماده و تبصره و ... انجام پذیرفته که خود عملی خلاف و غیرقانونی است!

 

مورد سوم هم اینکه هیچ تاریخ و زمانی برای رسیدگی به اتهامات ایشان و یا پایان تعلیق نامبرده ذکر نشده است! یعنی حکمی برای ابد! بدون هیچ دادگاه و حکمی!!

 

متهم اصلی کیست؟

 

اینکه آیا " ج ش " تخلفی کرده است یا خیر؟ نمیدانیم

 

ولی خوب میدانیم که فدراسیون مجوز فعالیت سبکی را تنها به یک نفر میدهد و دخالتی در انتصابات درون سبکی ندارد و اصولا به جز رییس سبک هیچ شخص دیگری را به رسمیت نمیشناسد!

 

بنابراین اگر " ج ش " تخلفی هم انجام داده باشد، چون عضو سبک " ح نون " بوده است! بنا به علت بالا مقصر و متهم شماره یک، شخص " ح نون " است و باید پاسخگو باشد.

 

و در صورت تبری این شخص از اتهام، آنوقت باید به موضوعات دیگر رسیدگی شود.

 

جالب اینکه اگر فدراسیون بدنبال مقصر است باید به صورت سیستماتیک، ابتدا " ح نون " و سبکش را تعلیق میکرد و بعد از رسیدگی و اثبات عدم تقصیر این فرد! به سایر موارد رسیدگی میشد.

 

ولی ظاهرا پست سازمانی " ح نون " در فدراسیون کاراته، راه فراری مناسب برای پاسخگویی این شخص ایجاد کرده است؟

 

قاضی متهم!

 

جالبتر اینکه رسیدگی به این موضوع و اتهامات " ج ش " بر عهده کسی قرار گرفته است که خودش را بازرس فدراسیون مینامد و از بد حادثه مسوول کمیته تحقیق و رسیدگی به اینگونه موارد خود جناب " ح نون " است!

 

در صورتیکه در ابتدای این نوشتار مستند ثابت کردیم که مقصر و متهم اصلی شخص " ح نون " است.

 

افشا اطلاعات شخصی افراد!

 

در حالیکه در همه سازمانها و فدراسیونها اینگونه موارد جزو اسناد و اطلاعات محرمانه طبقه بندی میشود و برای اینکه آبروی افراد به خطر نیفتاد، رسانه ای و افشا نمیشود!

 

ولی شاهد این هستیم که اطلاعات و موارد برخی افراد خاص نظیر " ج ش " و " ع ه " توسط " ح نون " افشا میشود و حتی برای بعضی افراد مانند " ع ه " هدفمند پرونده سازی میشود.

 

درخواست از رییس فدراسیون کاراته

 

جناب آقای طباطبایی، از شما خواهشمندیم که به مورد آقای " ج ش " سریعا رسیدگی شود، چرا که اگر حتی فرض را بر تقصیر ایشان بگیریم! مدت تعلیق ایشان از مدت مجازات احتمالی نیز بیشتر شده است!!

 

به علاوه، بالاتر از همه این موارد اینکه آبروی یک فرد مسلمان بدون آنکه تقصیرش هم مشخص باشد در خطر و معرض هرگونه اتهام ناصواب است.

 

از طرفی مسوولیت دادن به فردی که خود در معرض اتهام است و مامور کردن آن شخص به رسیدگی به پرونده ای که خودش یک طرف قضیه است، نه تنها خنده دار نیست بلکه بسیار متاثرکننده است و زشت و نازیبا!

 

از شما خواهشمندیم یکبار برای همیشه به تخلفات این شخص رسیدگی شود و از ادامه کارش در جایگاهی قرار گرفته است جلوگیری شود.

 

سخن آخر:

 

من قضاوت نمیکنم و تمام استدلالاتم هم مطابق قوانین و مستندات است، و حتی " ج ش " میتواند نسبت به ظلمی که در حقش شده است به مراجع قضایی و قانونی شکایت کند.

 

نویسنده چون در یک مورد هدف پرونده سازی و اتهامات دروغین " ح نون " قرار گرفته است و با روش این شخص آشنایی کامل دارد ( مستندات در فدراسیون کاراته موجود است ) ولی کاملا قانونی و مستدل اعتبار شکایت مطرح شده را زیر سوال بردم و حتی از شخص " ح نون " شکایت کتبی هم کردم که در یک مورد با وساطت سرپرست سابق فدراسیون و به احترام ایشان گذشت کردم ولی در مورد موارد مطرح شده باقی، به وزارت ورزش شکایت کتبی کرده ام که در حال رسیدگی است.

امیدوارم با اقدام درست و قاطع رییس فدراسیون ریشه اینگونه زشتی ها و بداخلاقی ها در کاراته خشک شود.

 

از من نشنیده بگیرید ولی ظاهرا " ج ش " نیز اسنادی ارائه کرده است که باعث رفع اتهام اش میشود، ولی ظاهرا وضعیت نا به سامان برخی کمیته های فدراسیون کاراته، باعث تعویق رسیدگی به این موارد شده است!

 

 

 

                             پیروز و بهروز باشید / علیرضا هاشمی

نمايش تقويم

« June 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

سفارش طراحی وب سایت

در صورت تمايل براي دريافت نمونه کارهای ما ميتوانيد به وبسايت ما مراجعه نماييد. طراحي انواع وبسايت و فروشگاه اينترنتي و قالبهاي اختصاصي