لینکهای مرتبط

باور نکردنی! هییت دولت مجوز تاسیس و راه اندازی فدراسیون کاراته آزاد را داد مطلب ویژه

نوشته شده توسط  06 خرداد 1398

علیرضا هاشمی

 

 

خوشحالیم که به اطلاع خانواده بزرگ کاراته آزاد برسانیم، در حالیکه کشور با انواع و اقسام تهدیدات و فشارهای اقتصادی مواجه است، هییت دولت در یک اقدام قابل تقدیر به خواسته نیم ملیون ورزشکار کاراته ازاد ایران، لبیک گفت و به وزارت ورزش اجازه تاسیس و راه اندازی فدراسیون مستقل کاراته آزاد ایران را داد و وزیر نیز دستور ویژه جهت اقدام سریع برای پیش بینی زیرساختهای لازم و اقدامات اولیه را صادر کرد.

 

پیرو دستور وزیر محترم ورزش آقای حمیدرضا نیکنام از مدیران وزارت ورزش به عنوان سرپرست فدراسیون فوق منصوب شده تا در جهت عملی کردن دستور هییت دولت و مراحل جداسازی این بخش از کاراته از فدراسیون کاراته اقدام کند.

 

پیرو این رویداد خوب مصاحبه اختصاصی با آقای نیکنام ترتیب داده اند که توجه شما را به آن جلب میکنیم:

 

مبارز امروز: ضمن تبریک به شما و خانواده بزرگ کاراته ازاد، ضمن معرفی خودتان از برنامه های پیش رو برای فدراسیون جدید بفرمایید؟

 

نیکنام: سلام و من هم به نوبه خودم این اتفاق فرخنده را تبریک میگویم، لازم است که خاطر نشان کنم که از قبل در جریان این موافقت بودیم و کارهایی نیز انجام داده بودیم که الان با دستور هییت محترم دولت و شخص وزیر راحتتر میتوانیم در این مورد صحبت کنم.

 

اینجانب حمیدرضا نیکنام از مدیران وزارت ورزش هستم که سوابق متعدد اجرایی و مدیریتی دارم که بنا به پیشنهاد معاونت محترم ورزش قهرمانی و موافقت وزیر ماموریت انجام اینکار برعهده من قرار گرفت.

 

مبارز امروز: اولین سوال اینکه، مگر نه اینکه مجلس باید اعتبارات و بودجه این فدراسیون را تایید کند؟

 

نیکنام: کاملا درست است و این مورد در بودجه سال آینده پیش بینی شده است و در حال حاضر وزارت ورزش از محل اعتباراتی دیگر هزینه را جبران میکند.

 

مبارز امروز: چه اقداماتی انجام داده اید؟

 

نیکنام: در حال حاضر 2 اطاق در فدراسیون شیرودی جهت محل موقت فدراسیون تجهیز شده است. نیروی اداری نیز از چند بخش وزارتخانه مامور به این فدراسیون شده اند.

 

آیین نامه های اجرایی تنظیم شده است!

 

مبارز امروز: آیین نامه تنظیم شده؟

 

نیکنام: بله! تحقیقی کردیم و متوجه شدیم که ماهیت کار چندان تفاوتی با فدراسیون کاراته ندارد و تقریبا تمام آیین نامه های آن فدراسیون در بخش های داوری، مربیگری، دان، مسابقات، لیگ، انضباطی و ... با تغییراتی جزیی، در فدراسیون جدید التاسیس انجام خواهد شد.

 

مبارز امروز: مشکلی پیش نخواهد آمد؟

 

نیکنام: خیر! چون سبکهای کاراته آزاد دارای تشکیلات رسمی در جهان نیستند، بنابراین در اینکه چجوری عمل کنیم دست مان باز است و راحتتر کار میکنیم.

 

مبارز امروز: خدمات این فدراسیون چگونه خواهد بود؟

 

نیکنام: روال کار همان روال فدراسیون کاراته خواهد بود، ولی افزایش 50 تا 100 درصدی در مبالغ احکام کمربندی و درجات داوری و مربیگری خواهیم داشت.

 

مسابقات کشوری و لیگ را خواهیم داشت و همینطور اردوهای تیم های ملی و ...

 

مبارز امروز: یکی از اعتراضات آزادکارها پرداخت این مبالغ بود؟ و شما میفرمایید که افزایش هم پیدا خواهد کرد؟

 

نیکنام: در نظر داشته باشید که این فدراسیون هنوز بودجه مستقل ندارد! و باید تا سال بعد منتظر بمانیم! از طرفی چون این فدراسیون دارای تشکیلات جهانی و مورد تایید کمیته بین المللی المپیک نیست! بودجه ای هم که در نظر گرفته خواهد شد بسیار اندک میباشد و حتی هزینه اداری فدراسیون را هم تامین نخواهد کرد! و از همه مهتر اینکه فدراسیونها باید خودگردان باشند.

 

در حال حاضر هزینه های زیادی داریم از جمله تامین و تهیه یک محل مناسب اداری و اداوات و تجهیزات اداری، تشکیل هییتهای استانی و ... که پیش بینی ما در همین ابتدا حدود 50 میلیارد تومان است.

 

مبارز امروز: تیم ملی؟

 

نیکنام: خودتان بهتر میدانید که وقتی تشکیلات جهانی وجود ندارد پس مسابقات جهانی و آسیایی هم وجود ندارد، و عملا تیمی هم اعزام نمیشود و هدف از تشکیل این اردوها در حال حاضر یک نوع تمرین مشترک و آمادگی است و انشالله با یاری دوستان بتوانیم تیم های ملی را به مسابقاتی معتبر و بین المللی اعزام کنیم که برای رسیدن به این مهم باید بدنبال جذب اسپانسر باشیم.

 

مبارز امروز: وضعیت سبکها چونه خواهد شد و چه خدماتی به ایشان ارئه خواهید داد؟

 

نیکنام: تغییری در وضعیت این سبکها رخ نخواهد داد و از نظر ما سبکها نهادهایی مستقل هستند و به کار خودشان خواهد رسید ولی زیرنظر فدراسیون و از همه مهمتر اینکه در این شرایط حساس نیازمند یاری ایشان هستیم.

 

مبارز امروز: انتخابات ریاست فدراسیون چه زمانی برگزار خواهد شد؟

 

نیکنام: فعلا که در حال تهیه مقدمات و زیرساختها هستیم و انشالله در زمانش انتخابات را برگزار خواهیم کرد! رای دهندگان این انتخابات ( هییتهای استانی)هنوز خودشان هم مشخص نشده اند.

 

پس از آن انشالله رییس جدید در چارچوب مقررات به فعالیت خواهد پرداخت.

 

مبارز امروز: با تشکر از شما

 

نیکنام: سپاسگزارم

 

 

مبارز امروز: این یک خبر دروغ و یک مصاحبه تخیلی بود و شرمنده اگر با احساسات شما بازی کردیم.

 

 

دیدگاه نویسنده:

 

بارها از من خواستند که در مورد تاسیس فدراسیون کاراته آزاد مطلب بنویسم و دیدم چه بهتر از اینکه این شرایط را بازسازی کنم و فکرمی کنم که بخوبی متوجه شدید که منظور من چی است؟

 

الان سوالی که باید برای شما مطرح بشود این است که الان با تشکیل این فدراسیون و واقعیتهای موجود چه اتفاق خوبی برای کاراته آزاد ایران رخ خواهد داد؟ من میگویم هیچی! به جز گرفتاری و دردسر بیشتر و پیچیده تر.

 

خب؟ منتظر نظرات شما هستیم

 

در بخشهای آینده دیدگاه خودم را برای بهتر شدن شرایط کاراته آزاد ایران خواهم نوشت و قضاوت هم با شما.

 

 

 

                                 پیروز و بهروز باشید/ علیرضا هاشمی

نمايش تقويم

« June 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

سفارش طراحی وب سایت

در صورت تمايل براي دريافت نمونه کارهای ما ميتوانيد به وبسايت ما مراجعه نماييد. طراحي انواع وبسايت و فروشگاه اينترنتي و قالبهاي اختصاصي