لینکهای مرتبط

مدير سايت

مدير سايت

جمله سردبیر خبر نامه مبارز در این قسمت میتواند قرار داده شود. همچنین از آواتار ( تصویر اشخاص ) نیز میتوانید استفاده نمایید.

شنبه, 31 فروردين 1398 ساعت 05:00

واقعیتی درباره مسابقه صدف خادم!

مبارز امروز:

 

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ چندی پیش صدف خادم، بوکسور ایرانی در مسابقاتی شرکت کرد و به موفقیت رسید. حالا بعد از اینکه خبر مسابقه خادم رسانه ها را پر کرد یکی از کاربران توییتر به نام محمد صادقی در صفحه خود درباره مسابقه ای که صدف خادم در آن حضور داشته شفاف سازی کرده است که می خوانید:

*هنوز هیچکدام از خبرنگاران ایرانی و رسانه‌های مرتبط درباره این‌که صدف خادم در چه مسابقه‌ای شرکت کرد توضیحی نداده‌اند؟ فقط گفته شد «در یک مسابقه رسمی» اما کدام: باشگاهی؟ استانی؟ قهرمانی فرانسه؟ انتخابی تیم‌ملی؟ جهانی؟

*همین موضوع باعث شده انواع و اقسام گمانه‌زنی‌ها صورت بگیرد هشت صدف خادم را که دنبال کنید نوشته‌هایی میبینید درباره «اولین مسابقه جهانی» «قهرمانی صدف خادم» «کسب مدال» «حضور در فینال» «بالا بردن کاپ قهرمانی» و...

* اما واقعیت هیچ کدام اینها نیست! کنجکاو شدم و با Franck weus رییس باشگاه Roc Boxe در رویان فرانسه صحبت کردم همان باشگاهی که صدف خادم در کنار ۱۵۰ علاقه‌مند بوکس دیگر در آن آموزش می‌بیند.

* فرانک گفت: این یک مسابقه آماتور بوکس بود در باشگاه ما برای دریافت لیسانس (مجوز رسمی) فعالیت در ورزشبوکس در فرانسه و هیچ تیتر دیگری برای این مسابقه وجود ندارد!

* مجوزی که امکان اخذ آن توسط زنان در ایران وجود ندارد فلذا صدف خادم موفق شد با شرکت در کلاس‌های بوکس این باشگاه در شهر رویان و پیروزی در مسابقه با حریفش آن را دریافت کند.

* به امید موفقیت و درخشش بیشتر زنان ورزشکار ایرانی در عرصه‌های بین‌المللی.

جمعه, 30 فروردين 1398 ساعت 19:35

هیاهویی برای هیچ؟!

علیرضا هاشمی

 

 

خبر ساده بود. تیم ملی نوجوانان کاراته ایران به مسابقات مالزی اعزام نخواهد شد!

 

 

شاید جامعه کاراته شوک زده این خبر باشد ولی " مبارز امروز" در مقاله " چشمک نورچشمی ها به کاراته" که در لینک زیر قابل مشاهد است:

http://mobarezemruz.ir/index.php/2015-12-25-02-59-56/item/11231-2019-01-21-15-42-15

 

 

و همینطور " موضوع انشاء: از نظر شما رییس فدراسیون چگونه باید باشد! "

 

http://mobarezemruz.ir/index.php/2015-12-25-02-59-56/item/11222-2018-12-19-20-25-25

 

به خوبی شرایط امروز را پیش بینی کرده بودیم. بخشی از مقاله فوق به این شرح است:

 

" اگر مطلب قبلی اینجانب را مطالعه کرده باشید به خوبی با نظر من و گزینه مطلوب برای پست ریاست فدراسیون کاراته اشنا هستید، ولی از آنجا که آن مطلب باعث سوتفاهم هایی شده بود (علیرغم اینکه کاملا روشن و مشخص بود ) توضیحاتی را اضافه میکنم.

 

کاراته ایران در مسیر صحیحی قرار گرفته است و روند رشد خودش را در اسیا و جهان ادامه میدهد.

 

کسب عناوین قهرمانی در جهان و اسیا، رنکینگ بالای ورزشکاران ایران، حضور تعداد زیادی از مربیان ایرانی در کشورهای مختلف، کسب جایگاههای جهانی داوری و فنی، تدریس قهرمانان و مربیان ایرانی در سایر کشورها، درخواستهای متعدد برای برگزاری اردوهای مشترک، دعوت نامه برای تیم های ایرانی و ... همگی نشان از جایگاه ارزنده و ویژه کاراته ایران دارد.

 

رسیدن به این جایگاه در وهله اول و مهمتر، مدیون زحمات و تلاش مربیان و اساتید کاراته است که با کشف و پرورش استعدادهای ورزشی تیم ملی و کاراته ایران را غنا بخشیدند.

 

و در مرتبه بعد مدیریت حاکم بر فدراسیون بوده است که همگی از جامعهکاراته ایران بودند و با شناخت درست از ظرفیتهای کاراته کشور در رفع موانع و جایگزینی کمبودها تلاش کردند.

 

به نظر ما در انتخابات پیش رو، نامزدهای پست ریاست نباید و نیازی هم نیست که در مورد برنامه ریزی و ... برای کاراته ایران صحبت کنند! چون کاراته راه خود را پیدا کرده است و اگر روسا مانعی ایجاد نکنند خودش راه خودش را طی میکند!

 

به نظر من، تنها پرسش مهم و جدی که نامزدها باید در موردش پاسخ بدهند، راهکارهای جذب پول و درآمد برای کاراتهاست.

 

کاراته ایران برای انکه موفق به کسب سهمیه لازم جهت ورود به المپیک بشود در دوسال باقی مانده تا المپیک، باید حدااقل در 24 رویداد جهانی و رنکینگ دار کاراته شرکت کند تا با جمع آوری امتیازات لازم بتواند وارد المپیک شود.

 

غیبت از حتی یک مسابقه – دقت کنید! حتی یک مسابقه – میتواند تاثیری مستقیم و غیرقابل انکار در عدم راهیابی به المپیک داشته باشد.

 

بنابراین با احترام به تمام نامزدهای پست ریاست فدراسیون کاراته، که همگی از مدیران خوشنام کاراته و ورزش کشور هستند، در این زمان تنها نکته مهم و سوال اساسی برای کاراته ایران یک کلمه است: پول

 

نه تنها باید هزینه این اعزامها که با توجه به نرخ دلار و یورو، (هر اعزامی کمتر از 500 ملیون تومان هزینه ندارد) تامین کند. بلکه حمایت مالی از ورزشکاران ملی پوش نباید فراموش شود تا این ورزشکاران بدون دغدغه و نگرانی به تمرینات خودشان بپردازند و البته هزینه های جنبی مانند اردوهای مشترک و ...

 

با این دیدگاه، چنین نوشتم که حتی اگر یک مدیر غیرکاراته ای و یا غیرورزشی هم که توانایی تامین نیازهای مالی را داشته باشد هم اگر در راس فدراسیون قرار گیرد، چندان به خطا نرفته ایم."

 

 

و

 


" ولی الان نیاز کاراته فقط یک چیز است و کسانیکه رای میدهند تنها باید همین یک سوال را از کاندیداها بپرسند؟

  پول

مدیر آینده فدراسیون باید از جنس اقتصاد و بازار باشه و بتواند منابع مالی خوب و قابل اعتماد برای فدراسیون فراهم کند.

 

تعارف نداریم! کاراته برای اینکه بتواند سهمیه ورود به المپیک را کسب کند، نیازمند حداقل 10 اعزام سالیانه به اردوها و مسابقات متنوع است، از آسیایی و جهانی بگیر تا لیگهای ریز و درشت کاراته وان.

 

با توجه به تورم و شرایط اقتصادی فعلی هر اعزام حداقل 500 ملیون تومان، خرج برمیدارد و بودجه کمکی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک اگر به موقع هم برسد که معمولا نمیرسد! با کسر هزینه های فدراسیون کاراته به زحمت میتواند 10 درصد این هزینه ها را جبران کند.

 

در نظر بگیرید که اعزام فقط شامل ورزشکاران نیست و داوران و مربیان را هم شامل میشود.

 

تا الان هدف مدیران فدراسیون، تامین مالی این هزینه ها از جیب ورزشکاران و مربیان و سبکها بوده است.

 

تمام تغییرات ریز و درشت و دستورالعملهای فدراسیون یا در کسب درآمد بوده و یا کم کردن هزینه ها!

 

البته اکثر این کارها خوب است و شاید در مواردی دیر هم شده باشد.

 

ولی توجه کنید که صدای اعتراض خیلیها هم به گوش میرسد.

 

به نظر من، پیروزی در رقابتهای آسیایی و جهانی و در نهایت المپیک بسیار ساده و آسان است و نیاز به برنامه ریزی عجیب و غریبی ندارد؟!

 

کاراته در عالیترین شکل اش یک ورزش انفرادی است و شرایط روحی و آمادگی بدن ورزشکار در کنار تجربیات بین المللی نقش اساسی را ایفا میکند و اگر این ورزشکار از نظر مالی تامین باشد و دغدغه ای نداشته باشد، میتوان گفت که بیش از نیمی از مسیر را طی کرده ایم.

 

کاراته ایران نیازمند یک مدیر توانا در کسب منابع مالی مطمئن و کامل است تا بتواند بدون دغدغه تمام اعزامهای برون مرزی، اردوهای داخلی و بین المللی و ... تامین کند.

 

آقایان و خانمهایی که حق رای دارید، لطفا به این نکته دقت کنید، به کسی رای دهید که از فردای انتخاب، کاسه چه کنم چه کنم دستش نگیرد. "

 

 

ملاحظه کردید؟ بجای اینکه دنبال این باشید که آیا مجوز صادر شده است یا خیر؟ و چرا و به چه علت تیم ملی نرفته است و دنبال فرضیه های بیهوده و تخیلی باشید! جواب خیلی ساده است! فدراسیون توان مالی جهت اینگونه اعزامها را ندارد.

 

فدراسیون کاراته برای اینکه بتواند سهمیه المیپک را کسب کند و سایر مسابقات را در رده های مختلف سنی تیم اعزام کند.

 

بدون تعارف نیاز به سالانه بین 12 الی 15 میلیارد تومان پول نقد است که در حال حاضر تنها یک دهم این مبلغ در قالب بودجه وزارت ورزش در دسترس است و بس.

 

منتقدان عزیزی که دنبال مقصر میگردند، و در قامت کارشناس انواع و اقسام تئوری ها را مطرح میکنند، کمی هم به این موضوع بپردازند که در این شرایط چه باید کرد و فدراسیون کاراته چگونه باید کسب در آمد کند؟

 

دسته گل وزارت ورزش!

 

در ابتدای سال جدید وزارت ورزش با اعلام کسر 30 درصدی از بودجه فدراسیونهای ورزشی یک شوک دیگر به ورزش کشور وارد کرد.

 

از آنجا که همان مبلغ اعلامی هم گاها در زمان مورد نیاز و مناسب به فدراسیونها پرداخت نمیشود و نسبت به هزینه جاری فدراسیونها هم مبلغ کمی است! از همین حالا باید منتظر یکسری تغییرات در برنامه های آینده فدراسیونهای ورزشی از جمله فدراسیون کاراته باشیم که محتمل ترین گزینه برای جبران این کسری بودجه کنسل کردن برخی اعزامها و بالا رفتن قیمت خدمات به جامعه کاراته باشیم.

 

المپیک 2020! فرصتی برای ساختن یا تله ای برای سوختن!

 

الان مشخص شده که المپیک 2020 تنها یک مهمانی تشریفاتی و پرخرج برای کاراته است و در المپیک 2024 شاهد حضور کاراته نخواهیم بود. ( این موضوع را هم پیش بینی کرده بودیم!) جالب اینکه خبر رسیده که ظاهرا کاراته از المپیک آسیایی 2022 هم حذف شده است و یا خواهد شد!

 

سوالی که کارشناسان محترم باید بپرسند این است که با توجه به این شرایط چه لزومی دارد که فدراسیون کاراته تمام امکانات و خدماتش را معطوف به کاری کند که عملا تنها یک مسابقه تشریفاتی خواهد بود و هیچ سود و اثری برای کاراته ایران و ورزش کشور نخواهد داشت؟ ( البته با توجه به نبود بودجه بعید میدانیم که تیم ملی بتواند در رقابتهای گزینشی هم شرکت کند! )

 

آیا سوزاندن نسل اینده کاراته ایران که سرمایه های این ورزش و کشور هستند برای رقابتهایی که تنها یکبار خواهد بود و نه بیشتر! کاری عاقلانه است؟

 

راستی مگر هزینه تیم های المپیکی را کمیته ملی المپیک پرداخت نمیکند؟

 

بد! زشت! ناراحت کننده!

 

اینکه سفر تیم نوجوانان لغو شد، اتفاقی ناراحت کننده و دردآور بود ولی زشت تر از آن اینکه چرا به بچه ها دیر اطلاع دادند و خیلی از این افراد زمانیکه عازم تهران بودند متوجه موضوع شدند؟

 

سرگردانی در تهران! طی کردن صدها کیلومتر مسافت! فصل امتحانات! ضربه روحی به بازیکن و خانواده و ... را چه کسی باید پاسخگو باشد؟

 

پیشنهاد به فدراسیون کاراته!

 

با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی فعلی عملا بسیاری از نهادهای مالی با مشکلات پیچیده ای روبرو شده اند که عملا جایی برای ورزش و ورزشکار در برنامه هایشان نمی بینند.

 

نویسنده بخاطر دارد که زمانی، دولت برای حمایت بهتر فدراسیونهای ورزشی، برخی از وزارتخانه ها و ارگانهای مالی خودش را مجبور به همکاری با وزارت ورزش (سازمان تربیت بدنی سابق) و کمیته ملی المپیک کرده بود. و این مجموعه ها با دستور مستقیم رییس جمهور باید هزینه های جاری برخی رشته های ورزشی را برای المپیک برعهده میگرفتند.

 

پیشنهاد میدهیم که فدراسیون کاراته برای رفع مشکلات مالی به این مورد با جدیت فکر کند.

 

و اینکه نهادهای اقتصادی کوچکتر و خصوصی تر را جذب و فعال کنیم که در بخش بعدی توضیح خواهم داد.

 

ختم کلام اینکه:

 

معتقدیم که این مورد اولی و آخری نخواهد بود و باید شاهد لغو سفرها و مسابقات دیگری هم باشیم.

 

شنیدیم که تلاشهایی صورت گرفته که از داخل استانها و خانواده ها هزینه اعزام مهیا شود که این تلاش را ارج می نهیم و امیدواریم به نتیجه برسد و شاهد حضور این تیم در مسابقات اسیایی باشیم.

 

شاید برخی این اقدامات را دستاویزی برای حمله به فدراسیون کاراته قرار دهند ولی ما معتقدیم این حرکت که در استانها و خانواده ها در حال انجام است، نام دیگرش اسپانسرینگ است!

 

یعنی حمایت مالی از ورزشکار! حال به جای یک ارگان یا نهاد مالی بزرگ! در یک شکل کوچکتر و توسط خانواده ها و برخی سازمانها و نهادهای کوچکتر انجام میگیرد.

 

بنابریان بجای منفی بافی، چینی بی اندیشیم که مثلا یک نهاد اقتصادی یا دولتی کوچک از ورزشکار همشهری اش حمایت کرده است و در جهت تشویق و گسترش این مهم گام برداریم.

 

به نظر نویسنده، دادن راه حل و نشان دادن یک مسیر روشن در این شرایط سخت و دشوار هنر است و گرنه واون و شیون راه انداختن و بازگو نمودن مشکلات و کوبیدن بر طبل ناتوانی و ناراحتی و دل نگرانی که کاری ندارد و پیرزن های فامیل خیلی بهترش را بلد هستند.

 

 

 

                                                     پیروز وبهروز باشید / علیرضا هاشمی

سه شنبه, 27 فروردين 1398 ساعت 06:44

خط قرمز واس ماس!

علیرضا هاشمی

 

 

 

کانال خط قرمز برای پایگاه خبری مبارز امروز است.

 

خیلیا این سوال براشون مطرح شده که کانال خط قرمز آیا یک کانال نامشخص و فیک است؟

 

جواب خیر این کانال توسط پایگاه خبری مبارز امروز با مدیریت تیم نویسندگی این رسانه و مسوولیت مدیرمسوول این رسانه راه اندازی و پشتیبانی رسانه ای میشود و دارای شخصیت حقوقی است.

 

هدف از راه اندازی این کانال نیز این بود که برخی مطالب خبری و گزارشهایی به دست این رسانه میرسد که قابل چشم پوشی نیست و باید برای اطلاع عموم و آگاهی رسانه ای شود ولی بنا به برخی دلایل کاملا حرفه ای و کاری واجد شرایط کار کردن در حد یک گزارش یا مقاله مستقل نیست.

 

بنابرین کانال خبری و اطلاع رسانی خط قرمز به نشانی https://telegram.me/sportredline راه اندازی شد.

 

لازم به ذکر است که اینگونه موارد چندان عجیب نبوده و در سایر رسانه های خبری نیز راه اندازی کانال های خبری با مسوولیت خبرگزاری و رسانه اصلی امری رایج است مانند خبرگزاری فارس که فارس پلاس زیرمجموعه ایشان است.

 

ذکر این نکته را هم لازم میدانیم که  این کانال خبری سیاستهای مستقل خود را دارد و مطالب ان با لحن ونوشتار رایج خبری و روزنامه نگاری تفاوتهای فاحشی دارد و بسیار راحت و مستقیم مینویسیم.

سه شنبه, 27 فروردين 1398 ساعت 05:47

وزیر پرید!

علیرضا هاشمی

 

 

 

 

نمیدونم شطرنج بازی کرده اید یا خیر؟ ولی اگر مثل من در حد اماتور بازی کرده باشد، معمولا ما بازیکن های آماتور اعتقاد عجیبی به مهره وزیر داریم و حاضریم تمام مهره ها را فدای حفظ وزیر کنیم و فکر میکنیم که وزیر بدلیل قدرت حرکتی که دارد خداوندگار صفحه شطرنج است و بس.

در حالیکه اگر با بازیکنان حرفه ای بازی کرده باشید در تفکرات آنها وزیر تنها یک مهره ای است مانند سایر مهره ها! و به بازی شطرنج به چشم یک بازی گروهی و تیمی نگاه میکنند. حتی برخی از این افراد بازی را به گونه ای پیش میبرند که با وزیر به وزیر کردن! با ذهنی بازتر و بدون حضور وزیر بازی را پیش ببرند چون معتقدند که هر مهره ای در جای خودش یک وزیر است و اینکه هر سربازی قابلیت و توانایی تبدیل شدن به یک وزیر را دارد به شرط اینکه شطرنجباز بتواند این مسیر را برایش باز کند.

 

آشوری رفت!

 

محسن اشوری سرانجام اتاق دبیری فدراسیون کاراته را ترک کرد. و به اعتقاد نویسنده دیگر شاهد حضور ایشان در پستهای اجرایی و مدیریتی فدراسیون نخواهیم بود.

 

 

بزودی در یک مقاله مفصل به شخص محسن آشوری خواهیم پرداخت.

 

یک مویز و هزار قلندر؟!

 

اینکه آشوری مخالفان جدی و سرسختی داشت، موضوعی واضح و مبرهن است ولی اینکه چرا این همه دشمن داشت، منهای شخص خودش! عامل اصلی صندلی بود که به ان تکیه زده بود.

 

صندلی که وظایفش در فدراسیون کاراته اشتباه تعریف شده بود!

 

از ورزشکاران سایر رشته های ورزشی یک سوال ساده بپرسید، آیا دبیر فدراسیونشان را میشناسید؟

جواب به احتمال 99 درصد خیر است.

 

ولی همین سوال را از جماعت کاراته کا بپرسید؟

جواب 99 درصد بله است. و این مورد استثنا تنها در کاراته ایران اتفاق افتاده است.

 

سوالی که مطرح میشود این است که آیا جایگاه پست دبیری در کاراته با سایر فدراسیونها متفاوت است؟ جواب خیر

 

پس چرا جایگاه دبیر در کاراته چنین پررنگ است؟ این موضوعی است که در ادامه به ان خواهیم پرداخت و سیاستهای آتی فدراسیون را حدس خواهیم زد.

 

وظایف دبیر

 

دبیر در تمام فدراسیون ها وظیفه اش " مدیریت امور داخلی فدراسیون است و بس". به عبارت دیگر وظیفه مدیریت امور داخلی و کاری فدراسیون و هییتهای تابعه با دبیر است تا رییس فدراسیون به سایر امور از قبیل تیم های ملی، مسابقات، اعزامها، سیاستگذاریها و ... بپردازد.

 

مورد دیگر که شاید خیلی ها ندانند و دانستنش خالی از لطف نیست، این است که در مجمع انتخاباتی روسای فدراسیونها، انتخاب برای دو نفر است، رییس و دبیر!

 

یعنی همانطور که گروهی برای ریاست نام نویسی میکنند، عده ای هم برای پست دبیری میتوانند ثبت کنند و در صورت اخذ رای مجمع بدون نیاز به تایید رییس به صندلی دبیری تکیه بزنند ولی ظاهرا عرف کاری چنین شده است که کسی برای این پست ثبتنام نکند و مجمع حق انتخاب دبیر را به رییس محول میکند تا فردی همفکر و همراه را انتخاب کند.

 

بنابراین دانستید که وظیفه دبیر چیست؟ وچرا اکثر ورزشکاران دبیر فدراسیونهایشان را نمیشناسند.

 

ولی سوال این است که چرا در کاراته شاهد چنین موضوعی نیستیم و دبیر را همه به نوعی رییس در سایه فدراسیون میدانند و حتی مهمتر از اینکه چه کسی رییس شود! بدنبال دانستن نام دبیر هستند؟!

 

وزیر فدراسیون کاراته!

 

سالهاست که پست دبیری در فدراسیون اشتباه تعریف شده است و اشتباه بزرگتر این است که دنبال یک اسم یا فرد خاصی بگردیم!

 

مجموعه کاراته در به خطا رفتن پست دبیری نقش داشته اند و از همین الان هم عده ای برای بازگرداندن همان سیکل معیوب تلاشهایشان را آغاز کرده اند.

 

برخی از این عوامل را نام میبریم:

 

1-   روسای قبلی فدراسیون به جز یکنفر!

 

روسای قبلی فدراسیون در به خطا رفتن پست دبیری فدراسیون مقصر هستند. دلایل گوناگونی هم وجود دارد. یک نفر سیاست " آدم خوب و آدم بد " را اجرا کرد و نیاز داشت که کسی هم پایه خودش در کنارش باشد و چه کسی بهتر از دبیر!

یکی حال و حوصله سروکله زدن با سبکها و هییتها را نداشت و بنابراین وظایف ذاتی اش را به دبیر محول میکرد و عملا خودش را کمرنگ میکرد.

یکی کلا از کاراته چیزی سردرنمیاورد و دنبال یک چهره مقتدر و بانفوذ بود تا در پست دبیری فدراسیون به او کار را بیاموزد.

یکی دنبال جذب منابع مالی بود...

یکی جرات اتخاذ تصمیم سرنوشت ساز نداشت و نیازمند یک همراه و تایید کننده داشت و...

به این همه رییس فدراسیون تنها یک نفر، فردی گمنام را درپست دبیری گذاشت و که اتفاقا هیچ کاری هم انجام نمیداد!!

 

2-   روسای سبکها و پیشکسوتان

 

به همان دلایلی که بالا گفته شد، جامعه کاراته که متشکل از اساتید، روسای سبکها و پیشکسوتان و ... هستند، نیازمندی فردی بودند که بتواند خواسته ها و نیازهایشان را مستقیم به رییس فدراسیون انتقال دهد و ایفای این نقش در طول سالها به جایگاه دبیری اعتباری صد چندان بخشیده بود.

 

و البته حساسیت بی اندازه همین جماعت به اینکه چه کسی در پست دبیری حضور خواهد داشت نیز در پررنگ شدن نقش دبیر بی تاثیر نبوده و نخواهد بود.

 

3-   زد و بند های انتخاباتی!

 

با توجه به دلایل بالا، کاندیداها نیز با هبه کردن پستهای فدراسیون به حامیانشان و از جمله قول دبیری به افراد صاحب نفوذ، در هرچه پررنگتر این پست بی تاثیر نبود.

 

شاه و وزیر!

 

در شطرنج مهمترین چهره شاه است و بس! چون اگر شاه مات شود و قدرت حرکت نداشته باشد عملا هرچقدر مهره هم داشته باشید یک شکست خورده هستید.

 

و اینکه افراد ناشی معمولا آنقدر به وزیر مشغول میشوند که شاه را فراموش میکنند و در نهایت بازنده میشوند. غافل از اینکه وزیر تنها یک مهره و سربازی است برای شاه.

 

نمیدانم طباطبایی یک شطرنجباز است یا خیر؟ حرفه ای است یا خیر؟ حرکت دیروزش و انتصابش یک حرکت از سرناچاری بود و یا برنامه ریزی شده؟

 

 

در هرصورت معتقدیم انتصاب وحید مومنی که سالهاست در پستهای گوناگون فدراسیون حضور داشته و با اصول کاری فدراسیون اشنا است، اولین و مهمترین قدم در تقدس زدایی از پست دبیری فدراسیون و بازگرداندن این پست به وظیفه اصلی و کاری خودش است.

 

و از آن مهتر اینکه باید شاهد پاسخگو بودن و مدیریت فعالانه طباطبایی باشیم.

 

طباطبایی مدیری اقتدارگرا است و حذف محسن آشوری( به هردلیل درست یا غلطی و به اشاره هرکسی که بوده باشد ) را در راستای روش مدیریتی طباطبایی باید جستجو کرد.

 

با نگاهی به سابقه سرپرستی طباطبایی، حداقل میدانیم که در انتخاب همکارانش و گزینشش نفرات هوشمندانه رفتار میکند.

 

وحید مومنی را ایشان به سمت مدیر سازمان لیگ منصوب کرد و همچنان هم هست!

 

افسانه باقری در زمان ایشان به نایب رییس بانوان برگزیده شد و هنوز هم هست!

 

شهرام هروی و ستاره موسوی در زمان ایشان به سرمربیگری تیم ملی رسیدند و هنوزهم هستند!

 

حال که طباطبایی با سمت رییس و برای یکدوره 4 ساله بر صندلی فدراسیون کاراته تکیه زده است! منتظر تغییر و تحولات دیگری هستیم و امیدواریم که کاراته شاهد یک پوست اندازی کامل و رونمایی از مدیرانی جوان و فعال باشیم و تفکر و افراد سنتی به مرور حذف شوند.

 

مبارز امروز 3 سال پیش در قالب مقاله " لطفا بازنشسته شوید" معضلات کاراته ایران را شرح داده بودیم.

 

http://mobarezemruz.ir/index.php/2015-12-25-02-59-56/item/5428-2016-12-07-10-25-00

 

                                                                                                 پیروز و بهروز باشید / علیرضا هاشمی

 

دوشنبه, 26 فروردين 1398 ساعت 08:14

انتخاب هوشمندانه رییس! وحید در راه محسن؟!

علیرضا هاشمی

 

 

 

بارها از ما پرسیدند که آیا درست است که آشوری میرود؟

 

 

و جواب ما هم این بود که محسن اشوری 2 سال است که میخواهد برود ولی هنوز گزینه ای مناسب جایگزینی او وجود ندارد و اگر همچین شخصی را پیدا کردید، قطعا آشوری رفتنی خواهد بود.

 

و طباطبایی با یک انتخاب هوشمندانه، کسی را جایگزین آشوری کرد که میتوان به جرات ادعا کرد که کسی توان مخالفت با او را ندارد.

وحید مومنی به شدت ما را یاد محسن آشوری میانداز! کسیکه که تقریبا در تمام پستهای فدراسیون کاراته کار کرده است و بدلیل اینکه کارمند فدراسیون بوده است با مشکلات کاراته به خوبی آشنا است.

 

از نظر فنی وحید مومنی جزو داوران مطرح کشور و دارای کلاس آموزشی کاراته  است و میتوان گفت یک گزینه به شدت مناسب این پست است.

 

وحید مومنی دارای خصوصیت اخلاقی خاصی است که مهمترین آن آرامش ذاتی اش است. از ما نشنیده بگیرید ولی زمانی را خواهیم داد که وحید مومنی تبدیل به محسن آشوری دوم خواهد شد.

 

برای وحید مومنی در این پست آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم با صدور حکم نهایی از سرپرست رسما به دبیری فدراسیون منصوب شود.

 

طباطبایی بازهم نشان داد که در انتخاب افراد برای همکاری یک هوش ذاتی و شم قوی دارد. امیدواریم این نکته سنجی را در سایر پستهای فدراسیون کاراته هم لحاظ کند. 

چهارشنبه, 29 اسفند 1397 ساعت 21:56

بر طبل شادانه نکوب! لامصب نکوب

علیرضا هاشمی

 

 

 

 

اینکه در تخیلاتم زمانی را تصور میکردم که اگر یکی از دوستانم را در جوانی از دست بدهم، چگونه رفتار خواهم کرد و چه ها خواهم کرد.

 

ولی اینکه کسی را که در تمام خاطرات کودکی و نوجوانی و جوانی همیشه حضوری پررنگ داشت و شاید هیچ گوشه ای از خاطراتتان را بدون او معنی نداشت و ندارد را از دست بدهید، فراتر از هر تصور و تخیلی است.

 

در حالیکه سفره هفت سین را چیده و منتظر تحویل سال بودم با یک زنگ تلفن تنها هاج و واج موندم و نمیدانم چکار باید بکنم! واقعا نمیدانم؟! از درون دارم میترکم!

 

مگه میشه؟ امیدی که همین چند وقت پیش و بعد از سالها گم کردن پیدا کردم و این اواخر دوبار دیدمش و هربار وعده یک دیدار طولانی و اینکه گذشته نه چندان دور را تجدید خاطره کنیم و من چقدر ساده و کودن بودم که با اینکه دیدم از آن اندام درشت وورزیده خبری نیست، ولی ساده لوحانه خام حرفش شدم که گفتش لاغر کرده است و این عوارض همان متناسب اندام شدن است! غافل از اینکه بیماری داشت ذره ذره وجودش را آب میکرد و میخورد.

 

امید پسری بود زیبا چهره، خوش اخلاق، شوخ طبع و همیشه انبوهی از جک و لطیفه داشت و در تقلید صدا مهارتی داشت مثال زدنی.

 

تا اینکه جبر زمانه فاصله انداخت ولی از دور خبر داشتم، مخصوصا بعد از اینکه سرود حماسی و معروف " بر طبل شادانه بکوب " را خواند که زینت بخش قهرمانی ها و مدال آوری ورزشکاران ایران از هر جنس و نقش و مقامی شد.

 

میگویند هر خواننده ای یک شاه آهنگ دارد و امید چه زود به این شاه آهنگ رسید. ترانه و سرودی که تا سالهای سال همچنان با فاصله زیادی بهترین ستایشگر قهرمانی قهرمانان این مرز و بوم خواهد بود.

 

خیلی از هنرمندان شاید هیچگاه به این ترانه نرسند ولی امید رسید و گذشت!

 

رفیق این رسمش نبود قرار بود ناهاری، شامی بیایی خونه و بشینیم و از هر دری بگوییم.

 

ای طبل شادانه نکوب لامصب نکوب! طبالت در جایی دیگر قهقهه مستانه میزند و من و دوستانش هق هق ناباورانه!

 

رفیق بهت نمیگم خداحافظ، چون راهی که تو رفتی ما هم مسافرش خواهیم شد. ولی بی معرفت خیلی زود بود، خیلی خیلی زود بود.

 

و وای برما که این لحظات طلایی در کنار یکدیگر بودن را به قیمت عمری حسرت و افسوس از دست میدهیم.

 

پنج شنبه, 23 اسفند 1397 ساعت 19:15

رییس جدید کاراته با تاخیر دو ساله آمد

علیرضا هاشمی

 

 

امروز بالاخره کاراته رییس خود را شناخت!

 

کاراته که از زمان انتخاباتی شدن ریاست فدراسیونش، هنوز هیچ رییسی نتوانسته است دوره 4 ساله خود را به سلامتی به اتمام برساند.

 

این انتخابات داستانی دیگر بود و المپیکی شدن و چند برابر شدن هزینه های فدراسیون بدلیل المپیک 2020، حضور چهره های ناشناخته و با ادعاهای تبلیغاتی و وعده و وعیدهای کلان. تب این دوره از انتخابات را بالا برد و در 2 هفته اخیر به فضای مجازی عرصه نبردهای کلامی و جنگ و جدل رقبا و طرفدارانش شد.

 

و در نهایت صبح روز 23 اسفند در هتل همای تهران، کاراته رای به ریاست سید حسن طباطبایی داد.

 

طباطبایی با تجربه سرپرستی فدراسیون کاراته قبل از ریاست فرجی، و کسب عناوین و افتخاراتی که تا پیش از آن نصیب هیچکدام از روسای فدراسیون ها نشده بود در تاریخ کاراته ماندگار شده بود.

 

" کسب اولین قهرمانی جهان کومیته تیمی ایران، توسط مربی کسب شد که انتخاب او بود."

 

طباطبایی برای یک دوره انتقالی کوتاه مدت آمد ولی شرایط به گونه ای پیش رفت که خواسته و ناخواسته، از تعدادی روسای انتخابی کاراته بیشتر بر صندلی کاراته تکیه زد و همین حضور بلند مدت، شائبه اینکه رییس بعدی کاراته او خواهد بود را تقویت میکرد.

 

تغییراتی که او در مدت سرپرستی در کاراته انجام داد، به قدری درست و حساب شده بود که حتی در دوره فرجی نیز ادامه پیدا کرد.

 

جداسازی مسوولیت لیگ از کمیته مسابقات و انتخاب یک مدیر جوان که همچنان نیز فعال وظایفش را انجام میدهد.

نایب رییس بانوان فعلی هم از جمله مدیران منصوب ایشان بود.

سرمربی تیم ملی مردان نیز انتخاب ایشان بود.

و ایضا سرمربی کنونی تیم ملی بانوان نیز در زمان ایشان هم حضور داشت.

ادامه همکاری با نایب رییس اقایان فدراسیون.

و ...

 

اینها همگی نشان از شم مدیریتی بالای ایشان داشت و اگر دستور وزارتخانه مبنی بر کاندیدا نشدن کارمندان رسمی آن وزارتخانه برای پستهای فدراسیونی نبود، عملا در آن دوره شانسی برای سایر کاندیداها وجود نداشت.

 

اما اینبار دیگر از آن دستورات سابق لحظه ای و سلیقه ای خبری نبود و این مرد بلند بالای آرام و موقر، در هیاهوی رقابتها و دعواهای رسانه ای با جلب اطمینان جماعت رای دهنده به صندلی ریاست فدراسیون تکیه زد.

 

برای ایشان و تیم مدیریتی فدراسیون کاراته آرزوی موفقیت داریم.

 

(با جستجو در پایگاه خبری مبارز امروز با رویدادهای زمان سرپرستی ایشان آشنا خواهید شد)

 

http://mobarezemruz.ir/index.php/2015-12-25-02-59-56/item/6114-2017-01-25-10-19-53برای مردِ روشن که به سایه رفت

http://mobarezemruz.ir/index.php/2015-12-25-02-59-56/item/5344-2016-11-27-10-54-02رک و بی پرده با آقای رئیس- کامل

                                           پیروز و بهروز باشید – علیرضا هاشمی

چهارشنبه, 15 اسفند 1397 ساعت 10:01

قصه یک پسر خوب و دروغگو

علیرضا هاشمی

 

 

یک آقایی بود که مدیرعامل یک کارخانه بود و با گرفتاری های معمول کار را پیش میبرد، این آقا چند تا دوست داشت که یکی از این دوستانش روزی یک آقا پسر خوب و مودب را برد دفتر این مدیرعمل و معرفیش کرد.

 

مدیر عمال از این پسر خوب پرسید که چکارهایی بلدی؟ و پسر خوب داستان ما تعریف کرد که آره من حسابداری و مدیریت مالی و ... بلدم و میتونم پولدارتون کنم و چند نفر سرمایه گذار میشناسم از جمله حاج دایی بزرگوارم که ملک التجار بازار است و ...

 

مدیرعامل داستان ما پیش خودش گفت: به به چه خوب! پس این میتونه پول و سرمایه بیاره و کارخونه را رشد بده، حاجی دایی اش را هم که همه از جمله خودم میشناسمش!! فلانی هم که معرفیش کرده دیگه چه بهتر!!

 

خلاصه اینکه پسر خوب داستان ما، وارد سیستم مدیریتی کارخونه میشه و مسوولیت یک بخشی را برعهده میگیره و در این مدت هم همه از دستش شاکی میشوند و یک عده هم استعفا میدهند ولی مدیرعامل همچنان به امید تزریق مالی، با این پسرک خوب کجدار و مریض رفتار میکنه تا اینکه یک اتفاقی میفته!

 

بخشی که مسوولش این پسرخوب بود نیازمند دستگاههای جدید میشه و باید تامین مالی یشد و پسر خوب به مدیرعامل داستان ما نامه اداری میزنه و درخواست بودجه میکنه!

 

مدیرعامل که نامه پسرخوب را میبینه شاکی میشه و صداش میکنه دفترش که من تو رو آوردم که به سیستم من پول تزریق کنی و نه اینکه سربارم بشی و دنبال پول باشی!

 

خلاصه اینکه پسر خوب میره ولی چند ساعت بعدش رییس هییت مدیره که صاحب کارخونه هم هست زنگ میزنه به مدیرعامل و به دفترش احضار میکنه!

 

مدیرعامل میره میبینه که پسرخوب با کی دو نفر دیگه در دفتر صاحب کارخونه نشسته و شستش خبردار میشه که ای دل غافل این پسرک زیرآبش را زده و میخواد صندلی اون تصاحب کنه!

 

صاحب کارخونه سعی میکنه این دو تا رو آشتی بده ولی پسرک پرو بازی درمیاره و مدیرعامل داستان ما آمپر میچسبونه!

 

مدیرعامل با اینکه بسیار شیک پوش و خوش صحبت و مهندس بود ولی یک رگ جنوب شهری داشت که متورم میشه و کتش را درمیاره و پسرک قصه ما رو فحش کش میکنه با چک و لگد و پس گردنی از دفتر صاحب کارخونه میندازه بیرون، و از تمام کارخونه اخراجش میکنه.

 

صاحب کارخونه هم طرف مدیرعامل را میگیره و پسرک خوب و دروغگو و زیرآب زن قصه ما میمونه و حوضش!

 

البته محاله فکر کنید که این بچه از رو رفته باشه!! اتفاقا شنیدیم که با پشتوانه هم حاج دایی بازاریش و قیافه موجه و سرهم کردن یک مشت دروغ، اینبار هدفگذاری کرده که بشه مدیرعامل کارخونه! پس زنده باد هرچی دروغ و فامیل خوبه

 

توضیح اینکه: مدیونید فکر کنید که این داستان به کسی یا انتخابای یا گزینشی یا خواستگاری و نامزدی و چیزی ربط اشته باشه. التماس تفکر

 

 

                                                     پیروز و بهروز باشید/ علیرضا هاشمی

سه شنبه, 14 اسفند 1397 ساعت 06:27

معمای کاراته! انتخابات یا جام آتش

علیرضا هاشمی

 

 

 

این مطلب را با طنز خاص خودم نوشتم، امیدوارم به کسی برنخوره ودلگیر نشه!

 

نمیدونم کتاب یا فیلم " هری پاتر و جام آتش " دیدید؟ خلاصه داستان اینه که یک مسابقه بین 3 مدرسه جادوگری برگزار میشه و اسامی نفرات برگزیده هم توسط جام آتش که یکی از وسایل مهم جادوگری است، انتخاب میشود و در این دوره یک اتفاق عجیب می افتد و به جای 3 اسم، جام آتش برخلاف قانون و رسم مرسوم، 4 تا اسم انتخاب میشه و همون نفر چهارم هم قهرمان شد. اعتراض هم بجایی نرسید چون انتخاب جام آتش بود!

 

این داستان را داشته باشید تا آخرش بگم.

 

انتخابات کاراته

 

من 10 ماه قبل از انتخاب شدن ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا، انتخابش را پیش بینی کردم و با دوستام هم شرط بستم(فیلمش موجوده)

ولی هنوز با اینکه 8 روز بیشتر به تاریخ انتخابات نمونده؛ کلا نمیدونم چی به چیه؟

 

انتخاباتی که اصلا معلوم نشد چند نفر ثبت نام کردند؟

 

چند نفر عدم صلاحیت مدیریتی شدند؟

 

چند نفر از مرحله اول بررسی صلاحیت رد شدند؟

 

هنوز اسامی نهایی تایید صلاحیت شده ها مشخص نشده؟

 

جالب اینکه جدیدا متوجه شدیم که هنوز روزش هم دقیقا مشخص نشده؟ 22 یا 23 اسفند؟

 

کلا هیچی به هیچی!! اگر کسی میدونه به من هم بگه

 

فعالیت های انتخاباتی!

 

تا اینجا دو نفر به شکل علنی خودشون را نشون دادند.

 

نفر اول رییس اسبق فدراسیون کاراته ( من دوستش دارم ) چند بار مصاحبه کرده و هر دفعه هم از ضرروت حضور سرپرست فدراسیون تا المپیک گفته است!! نمیدونم این واقعا حکایت از مکنونات قلبی این استاد عزیز است یا داستان چیز دیگه است.

 

نفر دوم هم که ظاهرا به " ژن خوب " معروف شده است و با یک عکس زیبا ی انتخاباتی از خودش پرده برداری کرد!

اگر میخواهید بدونید برنامه اش برای کاراته چیه؟ هیچی! نه که هیچی هاااا، تقریبا حرفاش 90 درصد شبیه برنامه بقیه است! یعنی یک مشت حرف کلیشه ای

 

والله تحقیق کردیم، گفتیم کسی ایشون را میشناسه؟ گفتن نمیشناسیم ولی باباش پولداره

 

سابقه کاراته داره؟ نمیدونیم ولی باباش پولداره

 

برند اقتصادیه؟ نمیدونیم ولی باباش پولداره

 

خوش برخورد و وش صحبته؟ نمیدونیم ولی بابا پولداره

 

خلاصه هرچی پرسیدیم، گفتند نمیدونیم ولی باباش پولداره!!!

 

 

عزیزان من ایشون " ژن خوب " نیست! ایشون " بابا خوب " است! ( این اصطلاح را من ابداع کردم)

 

آشنایی با کاندیداها!

 

یکیشون خیلی خوبه! رییس اسبق بوده، خیلی قانون مداره، خیلی سرسخت و یک دنده هم هست و حرفش را به کرسی میشونه، جالبه که خیلی روبروش میگن طرفدارش هستند ولی از ما نشنیده بگیرید که چشم ندارند ببیننش

 

یکیشون خیلی خوبه! میگن دکتره و داداش یکی از مربیان تیم ملی، میگن کاراته کا و قهرمان کشور بوده، ولی راستش هرچی جستجو کردیم متوجه نشدیم که چند تا کاراته کا را تا الان ویزیت کرده و یا تا الان چند تا نسخه شفابخش برای کاراته پیچیده! و اصلا بلده نسخه بپیچیه؟

 

یکیشون خیلی خوبه! سابقه سرپرستی داره و نشون داد که میشه به اسم 6 ماه بیایی و حدود 2 سال سرپرست بمونی، به جز چند تا داستان پرسر وصدا از جمله تعلیق انتخاب کاراته صبح روز اتخابات!! کلا یکی از بی حاشیه ترین سرپرستهای فدراسیون کاراته بود! چون اصلا در فدراسیون نبود.

 

یکیشون خیلی خوبه! قبلا سرمربی تیم ملی بود و اتفاقا نتایج خوبی هم گرفت! بعدش شد مدیرکل ورزش و جوانان یک استان، بعدش شد مشاور فدراسیون کاراته. فعلا در دسترس نیست.

 

یکیشون خیلی خوبه! چندین ساله نایب رییس فدراسیون بوده و با چند تا رییس فدراسیون بلاانقطاع کار کرده. همیشه در سایه بوده که معمولا افراد قدرتمند در سایه هستند! حالا میخواد از سایه بیرون بیاد.

 

 

یکیشون خیلی خوبه! یکیشون هم منتظر حکم حکومتی و رای دادگاه است تا بتواند اذن دخول بگیرد!

 

یکیشون خیلی خوبه! یکیشون خیلی کاراته استانش را دوست داره و چشم دیدن کاراته آزاد را نداره و به خونشون تشنه است.

 

یکیشون خیلی خوبه! این آخری باباش خیلی خوبه

 

بقیه خواستگاران پست ریاست فدراسیون را نمیشناسیم! متن بالا را هم با ریتم یک آهنگ شاد معروف بخونید

 

برگردیم داستان اول:

 

 

دوستان میدونن که من نظرم در این دوره انتخابات چی است!

 

معتقدم که در نهایت نام کسی که ادعا میشود ثبت نام نکرده در آخرین لحظه توسط جام آتش (هر اسمی میخواهید به جای جام آتش بگذارید) و برخلاف گمانه زنی های مرسوم از جام خارج خواهد شد!

 

اینکه ایشون ثبت نام نکرده میتواند درست باشد (البته میتواند!) ولی ممکنه مثل داستان هری پاتر ممکنه اسم و مدارک ایشان توسط یک شخص دیگر( وزیری، وکیلی، معاونی و ...) ارائه شده باشد!

 

خب از آنجا که حکم، حکم جام آتش است! بنابریان زیاد دنبال قانون و ماده واحده و تبصره نگردید! حکم جام آتش است و بس

 

یک داستان کوچولو:

 

شنیدیم یکی از کاندیداها قبلا با وعده های مالی و ... میخواسته وارد چارت اداری یکی از فدراسیونها بشود ولی چون به هیچکدام از وعده هاش عمل نکرده است! عذرش را از فدراسیون مربوطه خواستند.

 

نتیجه اینکه:

 

با توجه به نبود کاراته در المپیک 2024 ، رای دهندگان مصالح بلند مدت کاراته را درنظر بگیرند و تصمیمات هیجانی وکوتاه مدت پرهیز کنند.

 

این مطلب ظاهرا طنز بود ولی جدی بگیرید لطفا.

 

 

                                                                  پیروز و بهروز باشید / علیرضا هاشمی

یکشنبه, 12 اسفند 1397 ساعت 06:54

مسابقات بین الداخلی دلاری!

 

علیرضا هاشمی

 

 

هر دم از این باغ بری میرسد تازه تر از تازه تری میرسد!


به ما اطلاع دادن که یک سبک کاراته در دوبخش بانوان و آقایان مسابقات بین المللی برگزار کرده است و در بخش خانمها ورودیه 100 دلاری گرفتن به عبارتی یک ملیون و دویست هزار تومان!


در این وضعیت اقتصادی و کمتر از یک ماه مونده به عید.


حالا با این کاری نداریم که چقدر ورودی گرفته اند! لابد مجوز داشته اند؟

 

ولی نکته تاسف بارتر این است که حتی یک فرد خارجی هم در این مسابقات به اصطلاح بین المللی شرکت نکرده است و تنها یک مسابقه بین الداخلی بوده و بجای گرفتن ورودیه 60 هزار تومان! ورودیه گرفتند یک ملیون و دویست هزار تومان!


این موضوع بهانه ای شد برای نوشتن این مطلب.

 

مسابقات بین المللی چیست؟


همانطور که از نامش مشخص است، مسابقه ای که بین چند کشور فارغ از رنگ و نژاد و زبان و قاره برگزار میشود.
معمولا تعداد تیمهای شرکت کننده باید بیش از 4 تیم باشد چون در غیر اینصورت نام این مسابقات دیگه بین المللی نیست و میشود 2 جانبه یا 3 جانبه و یا 4 جانبه! و البته تعداد تیمها و نفرات تشکیل دهنده هم باید مشخص و ضابطه مند باشد.

 

مسابقات بین المللی در ایران!

 

اما داستان این مسابقات در ایران کمی که چه عرض کنم، خیلی فرق میکند! خیلی از این سبکها با استفاده از شرایط اقلیمی و قومیتی در ایران، هی چپ و راست مسابقه بین المللی برگزار میکنند! چجوری؟


خیلی ساده!

 

چند تا هموطن رزمی کار عرب زبان را درقالب چند تا تیم عربی سازماندهی میکنند! هموطنان سیستانی را هم به عنوان هند و پاکستانی جا میزنند!


هموطنان شمال کشور را در به اسم تاجیکستان و ازبکستان و قرقیز و ... تیم بندی میکنند!


هموطنان کرد و آذری را هم به عنوان اقلیم کردستان و کشور آذربایجان و نخجوان و ... معرفی میکنند!


افاغنه عزیزمون هم که همیشه در صحنه مسابقات حی و حاضر هستند!

 

این واقعیت اکثر مسابقات بین المللی در ایران و در اکثر رشته های ورزشی ( و نه فقط رزمی ) است.


(چند سال پیش که یک بنده خدایی که صاحب یک سبک ایرانی است، مسابقات جهانی برگزار کرد و در برابر دوربین تلویزیونی هم مهمانان خارجی خودش را معرفی کرد! همه ایرانی و فارسی زبان بودند و ادعا هم میکردند که شاگرد استاد هستند و به فلان کشور اروپایی مهاجرت کرده اند!!
الان هم به عنوان نماینده در مسابقات حاضر شده اند.)

 

مشکل کجاست؟

 

مشکل اینجاست که این مسابقات بی ارزش بین المللی فقط قهرمان پوشالی و الکی  بین المللی تولید میکنند بدون حتی یک مبارزه با یک رقیب خارجی!


و فردا روزی با این حکمها در فضای ورزش ایران جولان میدهند. و مدعی جای و جایگاه میشوند. و هی نق میزنند که چرا به اقهرمانان جهانی و فراملی فدراسیون ارزش قائل نمیشوند! غافل ز اینکه اصل این مسابقات زیر سوال است!!


و البته پرکردن جیب یک عده سواستفاده گر!

 

راه حل چیست؟

 

راه حل هم ساده است و هم در دسترس، فقط اینکه کسی همت به خرج نمیدهد که انجام دهد! 

 

فدراسیون های ورزشی و در این مورد خاص فدراسیون کاراته به عنوان مرجع صادر کننده مجوز این مسابقات، باید نظارت کامل داشته باشد و با فرستادن بازرس و درخواست بلیط، کپی پاسپورت و مهر ورود نفرات خارجی دعوت شده، صورتحساب هتل محل اقامت و فرستادن یک یا چند نفر ناظر ناشناس و مورد اطمینان به هتل و سالن مسابقات، ادعاهای اینگونه سبکها را راستی آزمایی کنند و در صورت مشاهده هرگونه مشکل یا دروغگویی، ضمن جلوگیری ازبرگزاری این مسابقه، با مسوول سبک هم شدیدا برخورد کند. ( از جریمه نقدی سنگین تا تعلیق و واگذاری سبک و باطل کردن مدارک مربیگری و مجوزها و ...)

 

نتیجه:

 

با نوشتن این مطلب شاید برای خودمان دشمن تراشی کرده باشیم ولی شما خواننده عزیز که ممکن است علیه ما (مبارز امروز) موضع خصمانه بگیرید!

 

فقط زمانی را تصور کنید که شما به عنوان یک رییس سبک یا مسوول،  با هزار زحمت و هزینه یک مسابقه معتبر و خوب برگزار میکنید ولی بدلیل نبود نظارت و سیستم ارزشیابی درست! زحمات شما با یکی از همین متقلبین یکسان در نظر گرفته میشود!


آیا قبول میکنید؟

 

یک اتفاق خوب


در همین زمان شاهد هستیم که  سبک کیوکوشین کان یک مسابقه بسیار خوب و قوی با رعایت تمام استانداردهای بین المللی برگزار کرده است که هم از نظر تعدادکشورهای شرکت کننده، تعداد بالای تیمها، حضور روسای جهانی، نفرات شناخته شده بین المللی و جهانی و از شکل و مدیریت مسابقه در استاندارد بالایی برگزار شده است.( تیم افغانستان هم واقعا از افغانستان اومده بود)

ضمن تبریک به رییس این سبک و مسوولان برگزار کننده بابت این اتفاق خوب در این شرایط سخت

 

آیا واقعا انصاف است که این دو مسابقه را یکسان فرض کنیم؟ قضاوت با شما

 

 

                                                                                     پیروز و بهروز باشید / علیرضا هاشمی

صفحه1 از1099

نمايش تقويم

« April 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

سفارش طراحی وب سایت

در صورت تمايل براي دريافت نمونه کارهای ما ميتوانيد به وبسايت ما مراجعه نماييد. طراحي انواع وبسايت و فروشگاه اينترنتي و قالبهاي اختصاصي